| MayhemChimera a întrebat:

Hei! Există vreun beneficiu în a dormi fără pernă? Cel mai folositor răspuns primește funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Nu cred ca exista nici un beneficiu. Pentru ca perna este facuta ca atunci cand dormi pe o parte sa iti mentina capul si coloana cervicala drepte. Poate daca dormi pe spate sa fie alta treaba. Dormitul pe burta nu este recomandat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti sta coloana dreapta

| Anonimuserr a răspuns:

Doar dacă ai perne foarte bune pe bază de memorie ca cele DOrmeo pentru a-ți menține capul și coloana în poziție dreaptă și a nu avea dureri de gât, de spate ș.a.m.d.
Vezi mai jos poziții incorecte și corecte.
http://viataverdeviu.ro/cele-mai-bune-pozitii-de-dormit/

| AliGab a răspuns:

Cel mai mare beneficiu pe care l-am descoperit insami este ca dispare durerea de cap. Explicatia ar fi oxigenarea eficienta a creierului

| Tudosie_Ionut_Robert_1997 a răspuns:

Da exista... Mai ales daca ai probleme cu spatele

| cristyan20 a răspuns:

Daca ai probleme cu spatele da pentru ca se indreapta.