Întrebare recomandată | Gabi300 a întrebat:

Hei! Îmi miroase foarte urat gura chiar dacă ma spăl pe dinți. Nu stiu ce sa mai fac. Ma spăl pe dinti chiar și de 4 ori pe zi. Ma puteți ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexSM86 a răspuns:

Cand ai fost ultima data la un detartraj la stomatolog? Din cauza tartrului, iti poate mirosi gura chiar daca te speli pe dinti.
Foloseste si ata dentara ca sa cureti spatiul dintre dinti. Totusi, fa-o cu atentie sa nu iti ranesti gingiile. E foarte probabil ca la inceput sa ti le ranesti si sa iti curga sange. Cat mai incet, nu te grabi!
Viziteaza totusi si un medic stomatolog! Iti poate mirosi gura si de la carii netratate.
Un alt motiv pentru care iti poate mirosi gura e ca nu bei suficienta apa zilnic.

| Gabi300 explică (pentru AlexSM86):

Ok o sa încerc. Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Tputpu35 a răspuns:

Cel mai bine te duci la un doctor

| lanadelrey15 a răspuns:

Cel mai probabil e de la limba, cumpara ti un curatator de limba (nu sunt sigura daca asa se numeste dar ma rog ) si va face o diferenta

| AurelVlaicucu a răspuns:

Am avut si eu asa un prieten, a murit

| sefu123123 a răspuns:

Încearca sa iei o lingura și sa razi limba, până nu mai are culoarea albă.