| anonimk a întrebat:

Acum 2 saptamana am avut herpes pe buza de sus partea st. dupa ce mi-a trecut peste o saptamana. mi-a iesit in partea dreapta pe buza de sus exact ca celalat herpe si mi se umfla buza f taresad... ce sa folosesc pentru. el? sa-mi treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| devine a răspuns:

Aciclovir crema. o gasesti la farmacie si e ieftina, pana in 10 ron. tine si un regim alimentar cat de cat

7 răspunsuri:
| Gregory a răspuns:

Foloseste Herpigen de la Catalisys!
Toate cele bunehappy

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Eu folosesc pentru herpes aciclovir... e foarte bun si isi face efectul repede(aproximativ o zi)...nu o sa-ti dispara de tot dar buza nu va mai fi umflata si herpesul se va usca...gasesti la farmacie si nu e scump happy

| IbanezFender a răspuns:

Cauta in farmacii plasturi pentru herpes sunt foare buni pentru detalii legate de sanatate :0762671336Cosmin

| M.madallina a răspuns:

Herpesul se poate forma de la diferite alimente. dati cu crema de galbenele, sau du-te la un dermatolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai cam trebui sa treci pe la dermatolog daca se plimba pe mucoase, daca este de la alimente (asteapta sa treaca toxinele din sange cca 4-5 zile, poate fi si o anemie, remedii naturiste alifie de galbenele, roinita, ulei de sovarf), daca este de la sex oral, nu trece asa de repede trebuie sa mergi la ginecolog neaparat, exista doar paleative pentru herpes genital, de vindecat nu se vindeca niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesteti iubirea e un leac cunoscut

| anonimk explică:

Multumesc pentru raspbig grin