| Mihaella49822 a întrebat:

Hei! Mi am luat mustata inainte de Craciun si m-am iritat foarte rau intr-un anumit loc, ma ustura rau..si de atunci pana acum s-a facut din ce in ce mai mica, am avut si o cojita, acum nu mai e coaja dar mai e un fel de pata maro micuta pe care abia o poti observa..cu ce sa dau sa mi treaca? Si daca nu mi trece ce sa fac? ..ma simt foarte complexata din cauza asta, ma gandesc mereu daca n o sa mi treaca ce o sa fac..eu folosesc cicatrizin unguent.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Pai tot continua sa se vindece, o sa se duca. Daca vezi totusi ca nu se duce, mergi la un dermatolog.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Crema de galbene e ok pentru situatii de genul

| Mihaella49822 explică (pentru Adry05):

Cicatrizin contine si crema de galbenele.dar mi e teama sa nu ramana asa pielea, sau poate dureaza mai mult regenerarea pentru ca a fost foarte iritat acolo..chiar nu stiu.

| Mihaella49822 explică (pentru Adry05):

Aproape nu se mai vede deloc cred ca o sa treaca

| Adry05 a răspuns (pentru Mihaella49822):

Da, si eu cred. Continua sa dai si o sa se vindece de tot.

| Adry05 a răspuns (pentru Mihaella49822):

Pai tot continua sa se vindece, o sa se duca. Daca vezi totusi ca nu se duce, mergi la un dermatolog.