| Anonspecial a întrebat:

Hei! Se poate sa fac sport la sala doar eu si antrenorul, sa nu fie si alte persoane care sa se antreneze de fata?
Am tinut regimuri drastice. Nu mancam zile la rand, sau mancam o lingura de branza de vaci, insa, fara efect, nu slabeam deloc, ba chiar ma ingrasam. Am fost la un medic sepcialist si mi-a spus ca am o derglare de glanda, insa nu imi poate da un tratament, pentru ca trebuie sa am o anumita varsta pentru a-l lua. Vazand ca ma ingras, am luat pastile, am incercat si minunatii plasturi, insa nimic. Medicul mi-a spus ca daca imi doresc sa slabesc, in cazul dreglarii mele va fi una din cele mai grele incercari. Nu am voie sa fac efort fizic sever datorita unei rupturi a soldului din nastere. Acum, vreau sa ma apuc de sala, insa sunt timida si nu ma ambitionez sa fac ceva daca sunt si alte persoane de fata. Pot sa fac doar eu si un antrenor personal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Toader_Alex_1989 a răspuns:

Doar daca ai sala ta personala! Dar de ce sa fii timida in sala ce treaba ai tu cu celelate persoane din sala vii iti faci treaba si pleci.nu trebuie sa fii asa inchisa, de ce iti este frica in viata nu scapi! oricum e antrenorul personal vezi ca o sa te coste un antrenor personal destui bani 100-150 euro pe luna acuma depindee de tarif! tine minte : "Whether You Think You Can or Can't, You're Right"

| Anonspecial explică (pentru Toader_Alex_1989):

Stiu ca sunt inchisa, asta sunt eu, pur si simplu. Ideea e ca sunt foarte timida si cred ca toti stim ca lumea e rea, nu vreau sa aud apoi barfe si comentarii despre mine, pentru ca fara sa vreau ma afecteaza. Nu conteaza cat o sa coste, am irosit deja foarte mult in asta.

| Toader_Alex_1989 a răspuns (pentru Anonspecial):

Tine o dieta, mananca cate putin de 5 ori pe zi, nu te infometa, eu sper ca pe parcurs sa nu te mai afecteze parerea celor din jur pentru ca o sa-ti fie greu gandeste-te "ca fiecare piatra aruncata de cineva in tine tu o culegi si iti faci zid"!

| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Salut! Gasesti informatii complete despre slabire pe Sportaholic www.sportaholic.ro