| DeliElla a întrebat:

Hei TPU...am 14 ani si am probleme cu dantura. Dintii mei sunt sanatosi dar din pacate sunt strambi, ba chiar nu am unul dintre dinti.Am purtat aparat mobil dar dintii mei tot strambi sunt.Ma gandeam ca daca mi-as pune aparat fix nu stiu cum ar arata pentru ca tocmai cum am spus, nu am un dinte.Deci ce as putea face? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Am avut si eu problema ta si uite ce-am facut, ma duceam la lume pe strada si ii rugam sa imi dea cate un pumn in gura sa-mi indrepte dantura. E adevarat ca nu a mers. dar cine stie poate merge la tine.

| nouatigaraelectronica a răspuns:

Salut. In cazul de fata, este indicat sa puneti aparat dentar ca sa se indrepte dintii care ii aveti. Cand o sa se indrepte, o sa va duceti frumos la stomatolog si va puneti si dintele lipsa.