| Alex00990 a întrebat:

Am 15 ani si am foarte multe carii in gura (nu ma intrebati de ce laughing ),am mers la stomatolog si nu toate le pot rezolva, adica mai exact trebuie extrasi 3 molari 2 premolari si un incisv lateral (stiu, cam mult ). Deja am extras 1 premolar,un molar si incisivul. Sunt destul de deprimat, dar nu am ce face. Nu stiu ce sa fac dupa ce termin toate tratamentele, adica o sa am 6 dinti lipsa. Sfaturi,sugestii, orice...
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| FukUBetta a răspuns:

Puneti alti dinti in loc de cei lipsa, asta e singurul lucru care pot spune cu dintii lipsa. Cu dintii care ii mai ai: AI GRIJA DE EI, spala dintii de cel putin doua ori pe zi si evita dulciurile, cand mananci ceva dulce (cu zahar) cantitati moderate ca sa ii ai cat mai mult timp.

| Alex00990 explică (pentru FukUBetta):

Ideea e ca nu stiu ce sa imi pun, implanturi?, stiu ca asta ar costa cam mult si nu imi permit...

| Alex00990 explică (pentru FukUBetta):

Ideea e ca nu stiu ce sa imi pun, implanturi?, am auzit ca ar costa cam mult si nu imi permit...

| FukUBetta a răspuns (pentru Alex00990):

Atunci doar scoate dintii si incearca sa ai grija de cei care ai pana la momentul in care ai destui bani sa iti pui implanturi...