| Mimo2 a întrebat:

Cam cât m-ar costa curățarea unei carii interdentare dintre incisivul central si incisivul lateral, partea dreaptă, sus?
Nu e chiar grav, sunt găuriți amândoi, dar incisivul central a inceput să se miște și să doară la atingere.
Deci
Curățați aștia 2
Scos nervul din incisivul central
Și plombat spatiul dintre aștia 2.
Cam cât m-ar ajunge astea?
Oricum că o să merg la stomatolog, dar vreau să știu un preț, cam cât m-ar costa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| maddog95 a răspuns:

Cariile 100-150 una
scosul de nerv aprox 150 per dinte... poate mai mult daca ii mai complicat

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Cam 100+ lei.