| OnlyUnicorn975 a întrebat:

Am o intrebare mai ciudata. rolling on the floor)) este in regula daca mananc Maggie Fidelicios mai des? Ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Are 3 mari probleme: contine multe substante cancerigene, consumata frecvent (o data pe saptamana sau la doua saptamani) creste riscul de cancer; contine multa sare (in timp, va duce la probleme cu tensiunea si cu inima); contine multe calorii (ingrasa).
daca esti foarte pofticios, poti consuma o data sau de doua ori pe an, cu conditia ca in ziua respectiva si 2-3 zile dupa aceea sa nu mai consumi deloc sare si sa consumi multe fructe si legume. Mai des de o data la 6-7 luni nu ar trebui sa consumi nici in ruptul capului.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa o manaci zilnic, dar atentie, are 423 calorii si daca o manaci la pranz, nu mai manaci felul doi dupa asta.

| CuriousStuff a răspuns:

Orice ingrasa daca faci abuz. Pana si mere daca mananci in exces poti sa te ingrasi de la ele.