| NYØ2002 a întrebat:

Am si eu o problema:
De cateva zile a inceput sa ma manance ochii si sa ma ințepe si mi se fac ochii rosii si un ochi arata ciudat, era intr-un fel de rosu parca ar fi cu sange intr-o punga sau nu stiu cum sa va explic voua.
Incercam sa nu ma mai scarpin la ochi dar fara sa stiu ma tot scarpinam.Pe mine un ochi nu ma manca si celalalt nu si invers.Ce e de facut? Fara sa merg la control?
Oare o fi cauza ca am tras curent?
Sunt medicamente ca sa nu ma mai manance ochii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la medic, poate fii conjunctivita!
Curentul ala nu produce infectii si boli de ochi, asa ca, las-l ca nu-i curent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ai incotro trebuie sa mergi la medic nu te juca cu ochii mergi cat mai repede nu amana. poate fi conjuctivita poate fi ceva mai grav daca persista mergi la oftalmolog

| slayer09 a răspuns:

Poate fi mai multe. dar eu te intreb, traiesti intr-un mediu stresat, esti agitat? pentru ca poate este pe baza de stres, mancarimea asta, si punga aia rosie sa nu fie din cauza tensiunii sangelui care se acumuleaza in ochi. Dar cel mai bine te duci la un medic sa te consulte.

| aanaaaaxqq a răspuns:

Buna, poti sa ai conjunctivita sau sa ti fi intrat praf in ochi sau na, si poate fi si de la curent sau ca pui mainile murdare la ochi, si eu am patit si aveam mancarimi si mi se umflau si iti trece si dcaa iei pastile si daca te speli inainte sa pui mana pe la ochi si na, si da exista niste pastile anume Aerius