| Tch_Pika_1995 a întrebat:

Hei TPU, am o problema, am cazut de pe un gard si m-am zgariat cu un cui, putin cam rau, iar de atunci mi se tot intinde o vanataie langa zgarietura si nu stiu ce sa fac. Vanataia nu ma doar iar daca apas pe ea simt ca ma inteapa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Nu e ok trebuia sa mergi atunci la urgenta la spital sa te vada un medic, trebuia vaccin neaparat pentru ca a fost un cui si acum cred ca te infectezi trebuie sa mergi la medic sa te vada, probabil va trebui si un antibiotic sa iti dea.

1 răspuns: