| zharmas a întrebat:

Am cazut cu bicicleta rau ceva de genu era o pisica pe trotuar si am crezut ca imi sare in fata si am pus frana de fata in loc cea de spate, mi-a alunecat cauciucul, am intra in gard, din gard am facut idk 2 backflip-uri si nu stiu unde m-am lovit mancati-as ca eram julit in palme si in genuchi iar a 2 a zi am vazut vanataie la umar si nu ma doare asa cand il misc doar la atingere ma doare rau. Nu chiar umarul, in zona umarului dar pe spate si nu stiu oare m-am putut lovi si in alte locuri si sa nu simt durerea gen la cap sau abdomen? Dar nu stiu cum am cazut dar e bine ca nu mi-am rupt gatul sau ceva dmn fereste.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AlexPPS a răspuns:

"Manca-ti-as", am cazut de sute de ori. O singura data am avut mama rupta, simteai daca era cv fracturat. N ai nimic.

| QuavoHuncho a răspuns:

Nu ai cum sa te lovesti undeva fara sa simti, n-ai nimic.