| Buburuza12Zuma12 a întrebat:

-samponul cu sulf-am observat ca are un miros accentuat de sulf, e normal ca doar contine o cantitate mare de sulf.Intrebarea ar fi:pot indeparta acest miros,in timp ce ma si spal? adica e eficient si vreau sa continui, dar ma deranjeaza mirosul si cand ies in public e putin ciudat..sa miros a sulf

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Continua sa te speli, cand se usuca parul nu mai miroase, iti ramane doar tie ideea, dar nu cred ca il simt cei din jur

| Buburuza12Zuma12 explică (pentru Felys):

Ba da.Asta credeam si eu.pana cand mi-a zis o prietena:''Fata cu ce naiba te-ai spalat pe cap de miroase asa?'' ..Cand am auzit.

| Felys a răspuns (pentru Buburuza12Zuma12):

Eu ma spal cu sapun de sulf, iti dai seama ce miros puternic are, intr-adevar imi dau prima data cu sapun apoi cu putin sampon normal dar am dat si numai cu sapun si nu mi s-a parut ca miroase dupa ce s-a uscat, mie nu mi-a zis nimeni ca ar avea vreun miros urat

| Buburuza12Zuma12 explică (pentru Felys):

Aa pai dupa te speli cu sampon..eu nu mi-am mai dat cu nimic.Mi s-a spus ca dupa ce folosesc sapunul cu sulf sa nu mai folosesc nimic altceva in afara de el. happy