| DamariisDammyy110 a întrebat:

Cum as putea sa plang fara sa mi se faca nasul rosu si fata rosie? dar cand ma emotionez sau ma intristez un pic mi se face fata extrem de rosie nu ca as fi plans ore intregi..nu.Si la altii am vazut ca daca plang mai mult zici ca nici nu au plans...Cum as putea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Eduard196 a răspuns:

De ce iti faci probleme de asta? Si eu cand ma emotionez sau plang ma inrosesc asa ca accepta situaia. Asta ne e gena

| ConstantinIordachescu a răspuns:

Ce iti recomand eu e sa iti schimbi putin modul de a gandi si de a privi lucrurile! Si ce daca te inrosesti toata? Aceasta roseata are farmecul ei la o fata. Multe fete nu mai au roseata obrajilor. Sunt sterse, albe ca varul. Roseata din batrani se spune ca este rusinea. Pe vremea bunicilor era o floare care avea o pata rosie mica. Atunci se zicea ca inainte acea pata era mult mai mare si ca atunci cand ea va disparea, va disparea si rusinea din lume. Azi nimanui nu ii mai e rusine. Putini oameni sunt simtiti.

Bucura-te ca esti deosebita prin aceasta roseala! Cu siguranta vor fi si oameni care o vor nota in mod pozitiv!