| Florin_Razvan_1999 a întrebat:

Hei TPU big grin
Astazi am sarit de pe un gard care are in jur de 1, 70 m si am cazut pe piciorul stang mai mult. Am 80 de kg. De atunci a inceput sa ma doara tot mai tare nu muschiul ci rotula.Nu e umflat si nici invinetit, dar persista acolo o durere. Va rog un sfar big grin Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ciprian_Pacuraru_1992 a răspuns:

Daca il poti misca, si nu s-a umflat nu ai nici o trauma severa, genunchiul cand suferea o trauma elimina un lichid si se umfla (apa la genunchi), iti revi tu intr-o saptamana asa!

| Florin_Razvan_1999 explică (pentru Ciprian_Pacuraru_1992):

Pot sa merg.dar schiopatand..simt o durere la rotula atunci cand calc si cand incerc sa il ridic. In rest nu e umflat si nici invinetit.

2 răspunsuri:
| BubbleRO a răspuns:

Mai bine te duci la doctor, s-ar putea sa fie fisurat. Cel putin asa a fost la mine.