| alessia_7452 a întrebat:

De ceva vreme am o durere de cap mai jos de tâmplă (nu tine mult, cam 7-8 secunde ) si foarte putin un picior slăbit ( s-ar putea sa fie doar in capul meu ).De fiecare data cand trebuie sa citesc sau pur si simplu sa spun ceva unui profesor am emoții (puternice ), am fobii etc. Este vorba de vreun accident vascular sau de anxietate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

Durerea de tampla poate fi de la o avitaminoza sau o simpla migrena. Legat de profesori, nu e nicio enigma, pur si simplu esti o persoana emotiva. Trebuie sa inveti sa ai mai multa incredere in tine si sa analizezi cand sunt declansate aceste emotii uternice si care sunt cauzele lor. Nu e nici AVC, nici anxietate.

2 răspunsuri:
| CristiDumi a răspuns:

N-are cum sa fie accident vascular, astea se fac dupa o varsta. cel mai devreme 40 de ani da cazuri rare. mergi la un control mai detaliat, pentru ochi, pentru analize de sange samd. daca ai anxietate un medic poate sa observe si asta din ce vorbeste cu tine si te indruma el. noroc!

| Wehrmacht a răspuns (pentru CristiDumi):

Poti sa faci accident vascular si daca nu esti batran.