| Nataliaa2176 a întrebat:

de o saptamana sunt racita si am luat o multime de pastile de la farmacie si tot nu imi trece. stiti niste remedii naturale pe care sa le incerc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreeaAndreeoff a răspuns:

Salut, draguta! Pai iti pot recomanda un "tratament " pe care bunica mea mi l-a dat. Deci iti incalzesti apa pe aragaz, pana da in clocot ( sau de la chiuveta) - ( dar mai bine o incalzesti pe aragaz, e mult mai bine) apoi o pui intr-un lighean, apa trebuie sa fie foarte fierbinte. Dupa ce ai pus apa in lighean, pui in aceea apa un pumn de sare mare ( se cumpara la kg) si bagi picioarele in apa, pana se inrosesc. Chiar daca nu poti sa tii picioarele acolo fiindca apa este fooarte fierbinte, tu le tii. Dupa 5-10 min dupa ce se mai receste apa, mai pui o galeata ( 10 l), mai ui si sare daca e nevoie. Tot procesul asta sa dureze cam 30 de min, pana numai poti rezista tu, fiindca vei avea picioarele rosii de la apa fierbinte. Apoi iti iei in picioare niste sosete groase curate si te bagi in patura, si numai cobori din pat pana a doua zi. Incearca, este cel mai bun remediu, eu il incerc de fiecare data cand sunt racita! Bafta! pupici

5 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Raceala trece in 14 zile cu medicamente sau in doua saptamani fara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aspirina saracului. Merge ca unsa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medic

| Kyttynna a răspuns:

Vizita la medicul de familie.

| Justmeale2345 a răspuns:

Ammm.....este o pastila naturista, se numeste Biosept si este de la Fares. Eu mareu o iau cand sunt racita si imi trece imediat.