| deeadeea111 a întrebat:

sunt racita de o saptamana si cateva zile si parca nu-mi mai trece, am luat si medicamente.imi puteti da niste tratamente naturale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TriXeE a răspuns:

Picioarele bagate in apa fierbinte(acum cat suporti tu) cu sare si stai vreo 10-15 min poti sta si mai mult dar sa nu se raceasca apa si frectie cu spirt seara apoi te bagi in pat. Sper ca te-am ajutat. Sa te afcu bine.

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ceai de soc, macese si catina, tinctura de propolis si multa lamaie!

| mona a răspuns:

Bai fierbinti, ceaiuri cu lamaie si sa stai la caldura

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU dai detalii...
Ai "răcit", depinde ce simptome ai avut şi ce tratament ai făcut - după 10 zile TREBUIA să treacă!

La medic ai fost?
Ce medicamente ai primit?
Sau ai luat auto-medicaţie?
Ce anume ai luat?
Ce simptome ai avut anterior şi ce simptome mai ai acum?

La fel, şi "tratamentele" pe care le soliciţi sunt în funcţie de simptomele pe care le mai ai...

| Sunnyツ a răspuns:

Tratamante naturale..hmm, nu folosesc. La mine functioneaza foarte bine coldrex sau teraflu. Au un gust oribil, dar te ajuta. + ca trebuie sa le dizolvi in apa fierbinte si sa le bei imediat.

| Criiistinutsa a răspuns:

Baie calda, ceaiuri si imbracate gros!

| EuAlexia a răspuns:

Poi ca sa scapi de raceala mai usor stai cu picioarele in apa calda seara, inainte de culcare si bea ceai fierbinte.