| SmilerXd a întrebat:

Hei TPU, deci am nevoie sa mai slabesc macar 10 kg. Am 1, 64 inaltime si 75 de kg. Am avut 85 dar le-am dat jos cu timpul, fara a face vreun sport sau ceva. In primul rand am observat ca, eu intr-o saptamana dau lejer 3-4 kg jos, fie ca as face sport sau nu. Dar, asta bineinteles nemancand toate prostiile. Fara paine, sucuri, cipsuri si chestii din-astea care ingrasa maxim. M-am hotarat ca in urmatoarele 2-3 luni de azi, sa-mi fac un program asa: Alerg dimineata 30 de minute si beau un suc de portocale sau grapfruit, facut la blender, si iaurt seara, iar de 2-3 ori pe saptamana carne la gratar sau fiarta, nu prajita in ulei. Ah da, si seara tot asa sa alerg tot 30 de minute, in total ar fi o ora pe zi. Plus exercitii, abdomene, genoflexiuni..etc. Credeti ca va merge? Eu zic ca da, dar vreau sa cer si parerea voastra, celor care au fost mai plinuti si-au slabit. Nu vreau raspunsuri jignitoare sau caterinca. Multumesc. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu faci ce ai facut si pana acum? Daca tot ai slabit. Poate ce ti se spune pe aici nu te va ajuta cu nimic.

4 răspunsuri:
| KrEaThYvE a răspuns:

In opinia mea cel mai bun exercitiu pentru slabit este alergatul, celelalte : abdomene, flotari, genoflesiuni nu te ajuta sa slabesti prea mult deoarece ele topesc grasimile inutile si adauga muschi in locul lor, ai grija la alimentatie sa nu devi anemica, poti sa mai adaugi pe acolo 2-3 fructe pe zi la cate 3-4 ore si poate o salata cu putin ulei, poti cauta pe net diete

| SmilerXd explică (pentru KrEaThYvE):

Ştiu, asta am zis şi eu că ALERGATUL este FORŢA :* laughing mulţumesc!

| Cata240 a răspuns:

E bine ce faci. Continua asa.