| SaormistuNebun a întrebat:

Hei TPU,eu sunt Endomorf(pun masa musculare repede,dar ard greu grasimile,prin urmare... am o masa musculare destul de dezvoltata dar si grasime peste medie).As avea nevoie de un program de alimentatie,daca se poate spre exemplu un meniu care sa-mi spuna cum sa ma alimentez pe parcursul saptamanii.Ex:Luni: mic de jun-doua oua fierte, pranz=200 grame carne de pui fiarta, cina=2 mere si o para.(am dat exemplu,sa am asa un meniu pentru fiecare zi a saptamanii).As vrea sa imi dati un astfel de meniu sau sa-mi recomandati multe alimente care le pot manca fara a ma ingrasa,alimente pentru energie, ce alimente nu este bine sa fie amestecate.Ideea este ca eu vreau sa slabesc si sa ma definesc dar sa si pun masa musculara, fac alergari si sala zilnic.(Imi cer scuze pentru eventualele greseli gramaticale)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SaormistuNebun explică (pentru AlexDFY):

Nu prea, deoarece in primul videoclip e pentru cresterea mesei musculare.dar este recomandat pentru ectomorfi, adica pentru cei care depun grasimi foarte foarte greu, eu depun grasimi repede si nu este in regula... eu intr-adevar as creste masa musculara dar m-as si ingrasa...

| Omul96 a răspuns:

Aici ai un program de masa musculara, dar in el apare si un program de slabit: http://nation-fitness.com/load/materiale/program_masa_musculara/2-1-0-6