| moniiq a întrebat:

Legat de operatia de apendicita....ma cam doare in partea dreapta jos. Dar nu foarte tare. E o durere mai "tacuta", daca ma intelegi ce vreau sa spun laughing. Durerea o am de ieri, si tot ieri am fost la sala. Dupa sala, a inceput sa ma doara piciorul drept. Nu ma doare foarte tare, il simt un pic mai slabit. Durerile astea apar si dispar. Mi`e frica sa nu am apendicita worried. Ma gandeam sa ma duc in seara asta la urgenta, sa vad ce imi zice. Dar imi este foarte frica de operatie. Anestezia va fi totala sau locala?(am 16 ani). Voi ce simptome ati avut? Erau dureri insuportabile? Ar trebui sa imi fac griji legat de durerile mele? Va rog sa ma ajutatibig grin (m-ar interesa experienta voastra, nu copy-paste de pe net, pentru. ca l`am citit. Multumesc! funda pentru cel mai bun raspuns big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BobooRock a răspuns:

Eu iti zic sa te duci mai repede la un spital, ca apoi este posibil sa se dezvolte. Eu daca numergeam la spital ziua ceea, a doua zi era mult mai grav. O sa ai anesttezie toatala. Dureri nu o sa fie, dupa operatie nu o sa poti merge si o sa stai in pat. Eu iti zic sa te duci mai repede. Dupa operatie o sa ai un regim special si nu o sa mai ai voie la sala timp de 3 saptamani.
Bafta!

| Narcizzaa a răspuns:

Cred ca poti sa citesti capitolul "Dureri de apendice : Cum se manifesta" de la adresa: http://www.tratament-dureri.ro/dureri/dureri-de-apendice.php
sau
http://www.tratament-dureri.ro/......endice.php