| Marian2222 a întrebat:

Hei TPU, pentru cei care ati folosit hormoni de crestere sth sau de care, pentru cresterea in inaltime, sunt buni? Cati centimetri ati crescut? Cauzeaza ceva probleme organismului? La ce varsta l-ati laut? Am 17 ani si 1.74, ar fi ok daca as lua? Am sanse sa mai cresc 10cm? Nu sa ajung la 2metri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca vei mai creste atat de mult dupa 17 ani, poate 1-2 cm, dar in nici un caz 10cm.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Ai grija. Un coleg de al meu al luat si dintr-o data a avut nevoie de ochelari. Medicul i-a explicat ca ochiul nu creste in acelasi ritm daca se iau suplimente de crestere.