| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, poți să faci puroi în gât, după detartraj?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Gătul e găt, dintii sunt dinti. Nu are nici o treaba.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, de la detartraj poti avea doar o sensibilitate la dinti, dar nu are nici in clin sau maneca cu puroiul din gat, care se face de la o infectie in gat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| haileewatson a răspuns:

Dacă te duceai la dentist sau ORL în loc sa pui aceeași întrebare zilnic de o săptămână, ai fi văzut ca nu ai nimic

| sparklingqueen a răspuns:

Nu are nicio legatura. Daca te doare gatul si ai puroi in gat, e posibil sa ai rosu in gat sau amigdalita.