| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, stiti cu toții biscuti aia simpli, fără vanilie, ciocolată, biscuti varsati!
Stiti cam câte calorii au 4 de acest fel? Am încercat sa caut caloriile pe net dar pur și simplu nu imi da, m-am uitat pe spatele ambalajului și scrie numai câte calorii sunt la 100 g.
A da și un cartof mic fiert, câte calorii are?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Aproximeaza cate grame au 4 biscuiti si fa calculul... mai mult de 30, 40 de grame nu au, deci cam o treime din caloriile sutei de grame. Si cartoful il gasesti pe orice site de nutritie.

| Freya1 a răspuns:

Nu mai bine mergi tu la un medic sa iti spuna el ce trebuie sa mananci, daca e nevoie sa iti faci griji si cat de sanatos esti?

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Nu știu Natalia, mă așteptam la un răspuns bun...
Totusi mersii pentru timpul irosit...

| Staif a răspuns:

M-am uitat pe intrebarile tale. Esti obsedat de calorii. Maninci mult prea putin. Chiar ma intreb de unde mai ai energie. Maninca si tu ca un om normal.

| farfuriaverdex a răspuns:

In general toti biscuitii cu faina de grau si zahar au in jur de 400 de calorii per 100 de grame, poti merge intr-un magazin, alegi un pachet cu biscuiti simpli si te uiti pe spatele pachetului. Au foarte multe calorii daca ne gandim ca in 100 de grame intra maxim 10 biscuiti mici.