| Zamfi1999 a întrebat:

Hei TPU, sunt portar la o echipa de fotbal dar din cauza miopie nu pot face performanta intrebarea mea este :

Imi pot pune lentile de contact de la 14 ani? imi trebuie neaparat si vreau sa stiu sigur pentru ca nu vreau sa renunt la ce imi place.
Dau Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Consulta un doctor oftalmolog.cel mai bine.

| Zamfi1999 explică (pentru express11):

Ma voi duce dar vreau sa stiu asa ca idee ca sa stiu daca mai are vr-un rost sa incerc sa-l conving