| lianaiovan a întrebat:

Sunt racita si ma doare urechea. Si ce e mai rau, atunci cand sughit sau ragai (nu ma condamnati, toti fac asta) ma doare ingrozitor. Stiti ce pot sa fac sa nu ma mai doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Lola05 a răspuns:

Ia o bucățică de tifon curat, introdu înăuntru un cățel de usturoi ușor zdrobit (nu îl faci pastă, doar îl zdrobești puțin cu ceva) și învelește cățelul de usturoi în tifon, după care îl introduci în ureche și stai cu el în ureche sau cel mai bine îl pui înainte să te pui la somn și dormi așa cu el. Usturoiul trage infecția din ureche și te vei simți mult mai bine!

| CaSiHai a răspuns:

Du-te la doctor cu urechea si mai rau este cand sughiti deoarece te doare

| lianaiovan explică:

Inca o intrebare: daca pun vata cu spirt e ceva?

| Gabriel_Sergiu_1986 a răspuns:

Baga o tigara in urechea care te doare ...ai prins niste curent... stiu cum e happy