| AlupeiLarisaAndreeaDF a întrebat:

Hei! Vreau sa slabesc ( 3-4 kg ), doar ca am o problema: nu pot renunta la dulciuri.Mananc foarte multe si nu am reusit sa tin vreo dieta pana acum. Activitate fizica am (fac 4 ore de dans in fiecare zi + o ora de Zumba de trei ori pe saptamana; mai fac si programe cu exerctii pentru abdomen si fese, ) insa nu vad nici o scadere in greutate si probabil dulciurile (si alimentatia mea in general) sunt o problema. Am 1, 58 m si 52 de kg (nu e foarte mult insa se observa grasime in zona abdomenului si in principal a picioarelor; eu de obicei ma ingras in zona picioarelor si feselor) si daca as ajunge la un 48 de kg cred ar fi ideal. Ce imi recomandati sa fac? Nu vreau neaparat o slabire brusca, prefer una pe termen lung, dar sa nu pun inapoi. Am incercat sa nu mananc dupa ora 6, dar uneori am mai trisat... Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai avea o dieta bazata pe proteine ai slabi mai rapid, daca manci dulciuri si bagi sport nu e mare problema, problema daca stai si le manci ele se depun rapid ca grasime de aia se si numeste zaharoza ofera energie cand ai nevoie de ea

| doesntmetter a răspuns:

Nu mai mânca dulciuri sau nu mai mânca aşa de multe. Ne întrebi pe noi ce să faci tu...

| roxy91000 a răspuns:

Avand in vedere ca faci sport, vei slabi nu-ti face griji! si daca vrei neaparat sa slabesti 3-4 kg incearca sa nu mai mananci seara