| anonim_4396 a întrebat:

am 15 ani, 1.65 m si 70 km. ce greutate ar trebui sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La 70 km cantaresti cam prea mult.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai 70 km? Esti tare, pină la 140 mergi? Să nu blochezi vitezometrul, cu care dai pe gît.rolling on the floor

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Esti gras/a.
Trebuie sa ai intre 55 si maxim 65 de kilograme.

| pietrean a răspuns:

Fiind fata, la 15 ani, la 1, 65 m, poate ar fi bine sa ai in jur de 55 kg(nu "km"). Totul este sa te simti bine in corpul tau,sa fii sanatoasa(iti faci niste analize macar o data pe an),sa mananci sanatos si sa te hidratezi,sa faci miscare(si cred ca faci, deoarece deja ti-ai inceput viata sexuala!). Daca tot "te-ai apucat de-o treaba", macar studiaza despre tot ce trebuie, ca sa nu ramai insarcinata! Si promordial, ar fi bine sa fie scoala, la varsta asta si nu sexul.