| alexstar_1336 a întrebat:

Heii,am inceput sa fac sala de 1 luna si vreau sa cresc in masa,dar vreau sa mananc si sanatos sa arat bine nu sa bag in mine pastile sa ma umflu',ce ar trebui sa mananc dimineata,dupa-masa si seara,ma refer la mancar'uri ce au proteine,carbohidrati,vitamine, prostiilea asteahappy Dau funda! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Deja abordezi gresit, NU exista "dimineata, dupa masa si seara", exista :

- dimineata
- masa pre-antrenament
- masa post-antremanet
- inca o masa
- cina

Asa e corect. Cu 3 mese nu prea pui muschi.

| DanteRoman a răspuns:

Pestele precum macroul, somonul, sardinele, pastravul, heringul si tonul.Seminte, precum cele de susan, floarea soarelui, dovleci si chia. legume cu frunze inchise la culoare
Broccoli, napii si sfecla sunt surse foarte bune de vitamina A si fier.Oua, nuci, alune.Proteine slabe, precum cele din carnea de pui. Sper ca ti-am fost de ajutor Funda happy

| Pantazi_Ionut_1992 a răspuns:

Salata laughing))

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pantazi_Ionut_1992):

Serios? Pui muschi cu salata?

Apuca-te de sah