| Eftimie_Maria_1990 a întrebat:

Heii! Ma ajutati cu ceva? O vecina de-a mea, are o batatura la degetul de la picior (degetul de langa cel mic). Imi puteti recomanda o crema sau ceva...mi-e mila de ea ca a zis ca o doare foarte tare si abia merge...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Sa se duca la pedichiura, e cel mai sigur. exista plasturi din aceea compeed pentru bataturi la farmacii, dar nu stiu cat de eficienti sunt si cred ca sunt scumpi.

1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

Cred ca mai bine ar fi sa mergi impreuna cu ea, la un medic,(intai la medicul de familie, ca sa aiba trimitere)tinand cont ca o doare foarte tare.