| RatWithBoobs a întrebat:

Heii TPU! :* Am varfurile despicate si parul este uscat si lipsit de stralucire. Nu pot renunta la placa, ma dau de 2-3 ori pe saptamana si nu stiu ce pot face pentru a avea un par mai moale, stralucitor si cum sa scap de varfurile despicate fara foarfeca. Stiti niste sampoane, masti sau spray-uri care ma pot ajuta?

Multumeesc >big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

De varfuri scapi numai cu foarfecuta tongue
si daca nu tai varfurile,parul tau nu o sa fie never frumos pentru ca varfurile alea despicate il afecteaza!
incearca sa il filezi sau sa tai putin doar din varfuri!
cat despre straluzire,poti sa te speli cu ceai de urzica,e foarte bun! sau fa vreo doua sapramani cu ulei de ricin!
uleiul de ricin trebuie pus pe par cu o fiola de vitamina A sau o lingura de ulei de masline,il pui pe tot parul,de la radacina pana la varf, apoi te; legi cu ceva peste cap si stai asa de seara pana dimineata!
faci asta timp de doua saptamani si o sa vezi ce par frumos o sa ai! dar sa nu faci zi de zi, doar de 3 ori pe saptamana!
bafta!
si ca sa nu mai fie nevoie s folosesti asa mult placa, incearca inainte sa te dai cu placa sa folosesti si ceva sampoane pentru netezire, alea o sa iti indrepte parul si placa o sa o folosesti mai putin!

7 răspunsuri:
| andreeei a răspuns:

Sunt seruri speciale pentru asa ceva. Stiu ca iti hidrateaza parul si nu il arde cand il dai cu placa. Gasesti la avon sau la oriflame.
Poti intra online sa te uiti sau cauti un catalog

| xgd a răspuns:

Daca vrei ceva naturist, incearca masca din un galbenus de ou, o lingura de miere, o lingura de iaurt si trebuie sa o folosesti o data la 2 saptamani.Eu am incercat si la inceput mi s-a dus un strat subtire de piele de pe cap, dupa am avut parul mult mai stralucitor si fin. Dupa ce iti pui masca trebuie sa astepti 15 minute, dupa te speli cu sampon si balsam daca folosesti.Cat despre balsam...eu folosesc balsam de la Syoss si e foarte bun, daca vrei sa il cumperi vezi ca este la magazin de mai multe feluri, scrie pe el [ ex : pentru volum, stralucire, reparare, culoare intensa, etc.].

| sarpe65 a răspuns:

Am un ulei pentru tine

| RatWithBoobs explică (pentru sarpe65):

Ce fel de ulei? raised eyebrows

| sarpe65 a răspuns (pentru RatWithBoobs):

Este un ulei de sarpe foarte bun din pakistan creste parul mai repede si reface parul stricat si varfurile uitete si tu http://www.okazii.ro/......a112477525

| RatWithBoobs explică (pentru sarpe65):

Neh, m-am tuns ...merci oricum

| DianaAlexia96 a răspuns:

Varfurile despicate le poti rezolva la coafor, sau acasa. daca te descurci sa te tunz frumos. Cat despre pearul uscat si fara stralucire poti sa te dai cu ulei de masline. Dupa ce te-ai spalat pe par cu sampon normal, te dai cu ulei de masline si stai vreo 10-15 minute dupa te clatesti bine de tot. Dupa ce se usuca o sa vezi ca o sa fie fin, si stralucitor. Am incercat si eu!winking