| Rebbbeca a întrebat:

Heii TPU! Deci am baut apa dupa bunica mea din aceiasi sticla si am pensat-o.Cred ca are Hepatita C,dar nu sunt sigura. Daca are, se poate sa fi luat virusul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu se poate sa fi luat virusul asa. Virusul hepatitei C se ia prin produse de sange si obiecta intepatoare/taietoare. De la bunica ta il poti lua doar daca folositi aceleasi forfecute de unghii/pielite sa aceeasi lama de ras.

1 răspuns:
| Dianaㄨ a răspuns:

Virusul Hepatita se ia prin saliva.