| Adda097 a întrebat:

Heii TPU. M-am epilat cu aparatul de ras al tatalui meu si m-am taiat. Tatal meu are hepatita si vreau sa stiu daca e posibil sa fi luat si eu virusul de hepatita? Ajutoor!sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Ai şanse să fi luat, destul de mici, dar totuşi existente. Obiectele de uz personal de la persoane cu hepatită şi alte boli transmisibile prin sânge NU SE FOLOSESC ÎN COMUN cu alte persoane sănătoase. Pe viitor evită să mai faci asta. Îţi doresc mult noroc şi fii mai precaută!

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Da, se poate sa te fi contaminat.Ce fel de hepatita are tatal tau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trebuie să ai obiectele tale personale de igienă, nu pe cele ale tatălui, este riscant, nici periuţa de dinţi, nici rujul nu se împrumută.
Te duci la medic şi-ţi faci un control.
Te pup!

| GossipGirL93 a răspuns:

Aoleu nu pot sa iti zic precis ca ai uat sau nu dar este riscant pentru-ca doar stii ca asemenea boli sunt foarte grave si trebuie sa ai obiectele tale personale de igiena)dar nu iti face griji poate nu ai capatat virusul, sa sa stii ca hepatita se transmite cel mai des prin singe, seringi nesterilizate obicte ascutite etc.)mergi la doctor si fa un control)

| Adda097 explică (pentru GossipGirL93):

Pai faza naspa e ca aparatul tatalui meu are lamestraight face

| packman a răspuns:

Pai cred ca da