| Laurosa a întrebat:

Hello, acum câteva minute m-am lovit tare acolo jos și m-am dus repede la baie, am văzut pe șervețel o pata mica de sânge, nu știu dacă mi-am perforat himenul sau daca sunt pe stop! Țin să menționez cu nu a intrat nimic acolo și chiar m-am speriat rău! Stopul trebuia să-mi vina in 20 martie și nu mi-a venit.Voi ce spuneți, oricum sunt foarte speriata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea ca in urma unei lovituri chiar si foarte puternice care s-a produs si a lovit zona vulvo-vaginala a ''pasaricii'' tale sa provoace aparitia unei leziuni mai grave sau chiar ruperea membranei/pielitei numite himen este foarte mica, fiindca obiectul respectiv ar fi trebuit sa treaca prin materialul pantalonului si al chilotului. Este posibil ca totusi sa se fi produs o simpla julitura sau o mica fisurare a himenului si de acolo sa provina sangele de care ai amintit. Si de asemene este importamt sa stii ca in urma acelui incident/accident, in niciun caz NU iti este afectata virginitatea. Multa sanatate!

| MValentin a răspuns:

Nu e cam posibil sa... iti fi rupt himenul. In rest, ca sa ti-l fi rupt ar fi trebuie sa intre cel putin sa te loveasca din plin dar asa nu cred