| Sorina22 a întrebat:

Hello dear >TPU! Am nevoie de un sfat : ce pot manca inainte de masa pentru a-mi face pofta de mancare?
In ultimul timp nu mai mananc aproape deloc. Nici inainte nu prea mancam insa acum de-abia daca mai mananc. Nici nu prea am timp dar nici nu simt cand imi e foame. Nu vreau medicamente sau altceva in genul asta. Ceva sanatos si nutritiv.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| LeMotán a răspuns:

Depinde cati ani ai, daca esti majora sunt mai multe solutii laughing, dar daca esti minora incearca niste vitamine, in special vitamina C. Poti merge la farmacie si iti recomanda si farmacista ceva bun. Si consuma multe citrice (porocale, lamai, mandarine etc.), kiwi si alte fructe si legume cu un continut ridicat de vitamina C.

| pepe a răspuns:

Un mar.

| xxdd a răspuns:

Paii. putin vin fiert rosu.

| maryusGosSu a răspuns:

Pai incearca sa mergi la medicul de familie, sa-ti prescrie o reteta... sau daca nu. du-te la o farmacie.si vezi ca au ei pastile.ptr asa ceva. nu stiu daca se elibereaza pe baza de prescriptie medicala[reteta] sau fara. dar stiu sigur ca exista pastile pentru asa ceva am luat si eu cand eram mai mic
succes!
funda?

| GoguSteriade a răspuns:

Cavit sau tuica, e sanatoasa. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa bei BORS, e acru si iti deschide pofta de mancare tongue [ bafta ]

| TestoasaRoz a răspuns:

Pai...eu am pofta de mancare mereulaughing dar iti zic un truc vechi: incainte de masa ia un paharel de tuica sa vezi ca ti se va face pofta de mancarelaughing zic si eu...whistling

| CrazyStHyl3 a răspuns:

Pai ai putea manca niste muraturi, sau castraveti murati...Chiar grefe...Asta creste pofta de mancare si au multe vitamine.