| Dmirela a întrebat:

Hello!
Se poate face o radiografie lombara chiar dacă am aparat dentar?

Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Drubble0111 a răspuns:

Din cate stiu eu, nu ar trebui sa fie o problema, daca nu te referi la MRI care e magnetic. O radiografie simpla (X-ray) cum faci la plamani, sinusuri, fracturi etc. nu are treaba. O radiografie lombara nu include si dintii asa ca nu interfereaza. Poti bineinteles intreba personalul de la radiografie si te lamuresc ei.

1 răspuns:
| Freya1 a răspuns:

Radiografie da, RMN e discutabil.