| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU. uitati care e treaba. m-am apucat de fumat de curiozitate mai mult. dar ideea e ca nu imi prea aduce satisfactie iar cand fumez. fumez cam jumatate de tigara..si daca fumez una sau doua pe saptamana. e vreo problema..adica ma afecteaza cu ceva?straight face.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sunt altii care fumeaza cu mult mai mult si in afara faptului ca au devenit dependenti de fumat, clinic sunt sanatosi dar nu inteleg... daca nu iti aduce nici o satisfactie atunci de ce o faci, suna de parca ai face o din obligatie, oricum nu face bine la sanatate si asta o sa ne dam seama cand e prea tarziu si nu mai avem ce face

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Un prieten fuma anul trecut "ocazional" vreo 2 tigari sambata seara, iar acum arde un pachet zilnic
eu zic sa renunti pentru ca si tu ai spus ca nu. ti aduce satisfactie si mai tarziu e greu sa te lasi
am colegi in clasa care de cand s.au apucat la ora de sport sunt morti, deabi respira

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vad ca deja te-a afectat, daca intrebi de fumat la Dragoste si sex.

| EduardPaul94 a răspuns (pentru anonim_4396):

We desteptule daca vrei sa ma ajuti bine daca nu carate..nam nevoie de figurile tale ..afectat esti tu.

| anonim_4396 explică (pentru EduardPaul94):

Invata sa vorbesti si sa scrii corect.Limbajul neadecvat poate duce la suspendarea sau stergerea contului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu fii fraier! asa incepe toata lumea, azi iei un fum din tigara unui coleg, maine fumezi o tigara intreaga, dupa aia incepi sa ceri tigari la toti, si dupa aia iti iei singur pachet. Eu am inceput sa fumez de la 17 ani, acum am 22, am incercat de multe ori sa ma las si nu am reusit, acum incerc iar.

| ℓσνє a răspuns:

Da, iti dauneaza indiferent de cat fumezi de mult. Poate mai mult sau mai putin. Dar cati ani ai? Oricum daca inca nu ai devenit dependent, sa te lasi! SI DA, AI GRESIT CATEGORIA!

| Natee a răspuns:

Foarte bun raspunsul lui vdviuli

| libratop a răspuns:

Salut! Da, fumatul dauneaza indiferent de cat de mult fumezi sau cat de des o faci; si fumatul pasiv(inhalarea involuntara a fumului de la alti fumatori) dauneaza. Sfatul meu de fumator este sa le lasi cat mai poti; chiar daca zici acum ca fumezi 1 sau 2 pe saptamana, inevitabil o sa ajungi sa ajungi sa fumezi mai mult si sa devii dependent.

| Sturlubel a răspuns:

Sa nu fumezi niciodata in timpul actului, poti lua SIDA!