| anonim_4396 a întrebat:

Help mesad
Ieri seara m-am alintat putin cu greutatile(am facut incalzirea tot)si acum nu mai pot indrepta bratul stang(tendonul). Stiti cumva ce crema sa folosesc ca sa imi treaca?
Am incercat Voltaren dar tot nu trece.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Bengay suna bine, dragul meu happy

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am descoperit si eu de curand gama Krauter si au produse foarte bune. Gelul "puterea Ursului" face minuni. Se gaseste in general la Plafar. Daca esti din Bucuresti, eu il cumpar de pe Esplanada Cora Pantelimon, e o toneta cu produse Krauter acolo. Arata exact asa:
http://cataloglifecare.files.wordpress.com/2009/09/4483.jpg

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Criticul, gelul asta e fabricat in Germania de Life Care Corp. Poate il gasesti si in cele zari.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Încearca cu ''puterea ursului'', un gel pentru masaj cu efecte de incalzire, care este declarat vedeta game Krauter.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Puterea ursului se poate gasi la toate magazinele care vand produse naturiste sau poti comanda prin internet.

| Bacemi a răspuns:

Eu foloseam Bengay cand aveam probleme de genul si era destul de bun.

Am folosit si crema aceea Puterea ursului si e buna. Am avut si eu recent o problema de genul si mi-a trecut.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Încercată pe pielea mea, rezultate foarte bune, de la plafar, magazin naturist, etc cremă de arnică ori unguent pe bază de arnică (nu contează firma producătoare), bună pentru dureri musculare, articulare şi reumatice, face minuni în caz de febră musculară, entorse...

| tarziu a răspuns:

Vezi sa nu ceri branca ursului, aia e pentru altceva!

| dragosh a răspuns:

Nu cred ca ajuta foarte mult bengay sau altceva(eu am crema adusa din Franta, se cheama Cliptol) si e pentru muschi si articulatii...degeaba.asta trece de la sine, consumand zilnic multi carbohidrati, dar si multe proteine pentru refacerea muschiului, respectiv a tendonului

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Cand am citit puterea ursului, m-am gandit la laba ursului, dar aia are alte efecte! Mintea mea e inghetata azi laughing

| Gospell a răspuns:

Durerea va trece peste cateva zile sau chiar peste o saptamana... nu ai nevoie de nici o crema, timpul va razulva totul

| dia_2587 a răspuns:

Intreaba la farmacie si data viitoare incearca sa nu te mai alinti asa mult, ia-o treptat.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Zbenguici-sar manahappy
@M. S.-unde gasesc crema "puterea ursului?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica ai tras de fiare dupa o luuunga pauza si acum ai febra musculara si ti se pare si polonicu greu? laughing
P. S. Da ia zi acum, este ca-i misto senzatia pe care ti-o da febra musculara?winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@bro-dupa o pauza de 4 luni de zile am inceput iarhappy
Febra musculara... a fost... putina, acum e mersul ca nu pot indrepta mana de nici o culoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai febra musculara faci si dupa o pauza de doua saptamini laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Brigaela-is plecat...

| ica a răspuns:

Ketonal