| dudu_4306 a întrebat:

Am facut niste exercitii cu gantera si ma cam doare bratul stang, la incheietura. Cred ca e tendonul. Ce sa fac sa dispara durerea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| yadora a răspuns:

Ai fortat prea mult si ai facut o intindere de ligamente si nu e prea bine.Stai in repaus 1 saptamana timp in care ia calmante si antiinflamatoare, iar local la incheietura pune un bandaj cu rivanol; poarta un bandaj din fasa elastica. dar sa nu te strangi prea tare ca iti impiedici circulatia si evita sa mai faci miscari bruste si sa ridici cu acea mana.

nony
| nony a răspuns:

Bengay.sau cam asa se numeste. Cel mai bine intrebi la farmacie.Este cel mai bun de durerile musculare si ale ligamentelor.Si las-o mai moale cu ganterelewinking

| just4fun_8801 a răspuns:

Problema ta nu are nici o legatura cu suprasolicitarea muschiului sau cu suprasolicitarea.Este cauzata de lipsa incalzirii inaintea inceperii exercitiilor. Un remediu sigur nu stiu, dar cred ca pauza de 5-10 zile ar trebui sa fie suficienta pentru disparitia durerilor.

| frida0purple a răspuns:

Du-te la farmacie si ia-ti Bengay.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste un bandaj medicinal special

| alexnico a răspuns:

Ori astepti... ori incerci rezolvarea " cui pe cui pe scoate "