| AndreiR003 a întrebat:

Am o problema. Nus tiu de ce dar de la un timp imi tremura mainile, mai ales degetele. Acest lucru mi se intampla destul de des mai ales cand sunt cu prietenii sau mie teama sa nu gresesc. Ce sa fac sa rezolv aceasta problema? Am observat ca se mai recomanda magneziu si calciu. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Sistemul nervos(emotional ) este aproape pe butuci.Mergi la un medic până nu este prea târziu.

| mona a răspuns:

Du-te la medic, probabil e vorba de lipsa calciului si de magneziu

| viotedy a răspuns:

Pe fond nervos probabil.doar neurologul iti poate prescrie ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Probabil eşti şi o fire emotivă, însă este posibil să ai o carenţă în organism de calciu şi magneziu.
Mergi la medic pentru nişte analize de sânge.
Te pup!