| LexieღLorraine a întrebat:

Hey! Am nevoie de niste sfaturi.Imi doresc sa slabesc cam 10 kg pana pe 5 iulie.Am inceput de acum 3 saptamani, dar niciun rezultat deocamdata. sad Aveam 67 de kilograme si acum tot 67 am. Sa va spun cam ce'am facut pana acum si daca ar trebui sa schimb ceva. Sport : In fiecare dimineata merg cam jumatate de ora cu bicicleta apoi, cand intru in casa (dupa o mica pauza bineinteles) fac niste exercitii.Seara merg cam 20-30 min cu bicicleta.(Recunosc ca nu am mers cu bicicleta chiar in fiecare zi in ultimele 2 saptamani pentru ca e perioada tezelor si am avut mult de invatat, nu prea aveam timp.Dar am pierdut 4 zile maxim 5). Alimentatie: Dimineata mananc de obicei :Omleta/ou fiert cu un iaurt simplu si uneori si un castron de cereale cu lapte(nu exagerat de mult). La pranz nu prea am timp sa mananc mancaruri sofisticate pentru ca la ora 12:00 trebuie sa plec spre scoala si trebuie sa-mi fac timp si pentru teme si invatat.Dar de obicei mananc o supa de pui sau nu stiu, depinde.Seara se spune ca nu se mananca dupa ora 6, 7 cel tarziu. Dar eu abia la ora 8 jumate ajung acasa...si la scoala nu prea am ce manca.(doar nu o sa mananc cipsuri,ciocolata,covrigi,strudele etc.). Cand ajung acasa,obosita,nu pot sa nu mananc ceva mai consistent. straight face Oricum am renuntat la prajeli,dulciuri,paine,bauturi acidulate, in schimb beau destul de multa apa.Cu toate astea nu am slabit mai deloc..si credeti-ma ca m-am saturat de aspectul meu. sad Vine vara si,intelegeti voi. Ce sa mai fac? (P.S: Am 1, 60 si 67 kg, 16 ani...e cam rau zic eu,deci trebuie sa slabesc neaparat).Un sfat, ceva? Fac bine ce fac sau nu? Dau funda. :* Scuzati categoria. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danyel98 a răspuns:

Salut! Si eu am inceput sa slabesc de acum 2 saptamani, fac in fiecare zi cardio https://www.youtube.com/watch?v=TOzN2LB1TBw si de 4 ori pe saptamana abdomene https://www.youtube.com/watch?v=jyQXQbFH3P0
Le poti combina, de exemplu daca ai intr o zi cardio si abdomene, intai faci 15 min cardio, dupa abdomen. Am slabit 1 kg plus ca mi se observa mai bine patratelele. Cand vii seara de la scoala mananca fructe, legume lactate degresate, cereale integrale si evita prajelile, mananca cat mai multe alimente facute la gratar si alimente fierte, in loc sa mergi cu bicicleta 20/30 de minute pe zi, mai bine alearga, ajuta foarte mult. Stiu ca pare complicat, dar te vei obisnui si cred ca o sa merite, la mine a meritat. Inca ceva, daca poti, apuca te de sala. Spor la slabit, sper ca te am putut ajuta.

| LexieღLorraine explică (pentru danyel98):

Mersi mult. Bafta si tie. :*

1 răspuns: