| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am o problema legata de sprancenele mele... Le am cam deschise si din cauza asta arata de parca ar avea goluri. In fine, as vrea sa stiu cum mi le pot inchide la culoare (in mod natural daca este posibil), utilizez de o luna ulei de ricin pentru a le face sa creasca (dar oare ajuta si la inchiderea nuantei sprancenelor?), va rog ajutati-ma sa fac ceva cu eld pentru ca nu vreau sa mi le vopsesc la salon sad
Ma scuzati daca sunt greseli gramaticale dar sunt pe graba. Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ralu_Raluk_1986 a răspuns:

Stiu ca uleiul de cocos e util pentru sprancene, le ajuta sa creasca mai repede si inchide in timp cu o nuanta -doua culoarea naturala.
sau poti incerca sa-ti faci microblanding. costa in jur de 100 euro, dar merita big grin presupune desenarea sprancenelor fir cu fir, firele de par desenate putand fi chiar mai subtiri decat cele naturale, astfel incat rezultatul sa fie unul natural. se introduce pigment in stratul superior al pielii, printr-o lama foarte fina. tin sa mentionez ca nu e permanenta treaba asta cu pigmentarea, eu mi-am facut acum 2 ani si inca arata bine. nu prea iti dai seamana ca nu sunt 100% naturale.