| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey am si eu o problema deci ieri m-am jucat cu vara mea si din greseala m-am lovit in pat cu piciorul direct in osul acela in partea de jos a piciorului si acum ma doare si mi s-a umflat ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anne006 a răspuns:

Sper sa nu gresesc si sa te referi la tibie. In primul rand nu fortezi piciorul. Durerea va trece daca aplici un unguent ( voltaren, diclac, etc ) Si peste cateva zile vei avea o vanataie care va disparea de la sine. Dar o sa fie bine >:d

| RoseOfTheFire explică (pentru Anne006):

Mersi big grin

| Anne006 a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Nu ai pentru ce. Ai grija pe viitor!

| Anne006 a răspuns (pentru Anne006):

Funda pls?

7 răspunsuri:
| Andrutzikka a răspuns:

Ai încercat o compresă cu apă? Dacă nu, încearcă, cred că te vei simți puțin mai bine.Dacă tot nu ți s-a desumflat, cred că este cazul să te duci la medicul de familie.Și încă ceva, încearcă să te deplasezi puțin,fără să forțezi piciorul.Doar câteva minute pe zi și cred că te vei simți mai bine! Sper că te-am putut ajuta!

| BuBu2006 a răspuns:

Ai putea sa mergi la un doctor, dar pana atunci leagati-l poate ti-ai deplasat osul putin

| RoseOfTheFire explică (pentru BuBu2006):

Osul nu pare deplasat si la medic nu am cum sa merg din cauza ca nu circula autobuzele pentru ca e o zapada afara dar poate mi-o trece asa.

| BuBu2006 a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Ar fii super, sa iti treaca fara sa mergi la doctor!