| ForeverNOW a întrebat:

Hey... Are cineva pierce in limba? Doare? Curge sange?
Ce ar fi mai recomandat pierce in limba sau in buza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

In limba nu doare, daca il faci la un salon cat de cat curathappy.
O sa-ti tina limbuta intr-un cleste, o sa-ti dea cu un spray care iti amorteste limba iar apoi baga branulahappy Iti face gaura si apoi te pune sa iti clateste de 2 ori gura. o sa iti curga putin sange, dar nu multhappy. Cateva picaturi. Prima zi si a doua o sa iti simti limba putin umflata.si vei papa greu de tot.doar mancare pisata sau shake-uri dar apoi iti revi incet incethappy.
Depinde cum iti placehappy In buza cred ca e mai simplu. dar nu stiu daca doare sau nuthinking

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Buza.la vedere :-> e mai misto in buza decat in limba(si eu vreau sa imi pun in buza dar prima oara imi pun in nas). In limba se pune mai mult pentru placeri daca intelegi la ce ma refer. Sper ca ti-am fost de folos.Succes happy

| Alice a răspuns:

Hei. buna.
uite cum este.
stiu cum e si iti povestesc.
deci nu conteaza unde il faci, chiar daca nu are anestezic sau nu cand iti baga branula nu simti decat o mica ciupitura.happy
de curs sange nu mult iti zic sigur.
Eu mi-am facut si in buza. sincer nu m-a durut deloc. deci nu iti curge sange in buza.
dar il limba e mai bine. Sti de ce?
Pentru ca nu se poate infecta repede. chiar deloc
P. S: sa nu ti-l scoti timp de o saptamana-2sapt sa ti se cicatrizeze si dupa poti sa-ti pui alt model, sau alta tija. sper ca te-am ajutat :*

| Goguletzu a răspuns:

Ceaohappy
Iti recomand pirsul in limba deoarece riscul de a se infecta e redus fiind mai putin in contact cu mediul ambiant.

Nu exista pericol mare deoarece din cand in cand si eu mai fac cate un piercing pe la cate un prietenhappy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt de acord cu cine a zis ca pierce-ul in limba e pentru sex oral.
Am pierce in limba de 3 saptamani:X.
Il ador.
Si recomandwhistling
Nu doare.Sange curge fooooaaarte putin, cand o sa-ti clatesti gura o sa observi, daca nu ma uitam in oglinda nu ma prindeam ca mi-a curs sange.
Plus ca daca ai probleme cu acordul parintilor(cazul meu, si eu am vrut in buza dar ai mei nu m-ar fi lasat) pierce-ul in limba e perfect.Ai mei inca nu l-au vazut si nu par sa-l vada decat daca o sa scot eu limba sau o sa le spunlaughing.
Din cate am auzit asta din limba se vindeca mai repede decat cel din buzabig grin si dupa vreo 2 zile vei putea manca orice. Primele 2 zile trebuie' sa te rezumi la chestii mai moi si mai multe lichide si fara lactatebig grin.

| Cosmin162749 a răspuns:

Naveti voi ce face stati cuminti

| agyness a răspuns:

Hello dude ^_^! eu am pierce in limba de o luna jumate. mi l-a facut un prieten.de durut doare daca ti-e frica, asa cred eu:))). mi l-am dorit foarte mult si am fost nerabdatoare sa mi-l fac, deci NU a durut.sange nu curge daca il face cineva priceput. daca nu forteaza limba. mie sincer mi-a palcut mai mult idea de pierce in limba ca sa nu vada ai mei:P.itt las un video sa vezi cum mi l-a facut prietenul meu http://www.youtube.com/watch?v=OW5wkuxwg2U. iti recomand si o apa de gura pentru siguranta. tampeniile despre nemancat sunt total neadevarate.eu am putut manca dupa doar 2 ore ce mi l-am facut.se umfla putin prima zi, dar nu te speria, in 2-3 zile incepe sa se dezumfle.intr-o saptamana esti ca noua:). bafta multa! astept sa treci pe aici si sa zici ca il ai :*:)

| albertyno a răspuns:

Eu am si nu a durut deloc nu mi l-am facut la salon dar nu mi s-a infectat sau ceva
sa stii ca nu simti nimic
eu te incurajez

| Maryus_Zaharia_1994 a răspuns:

Nu ii da gaura ai sa regreti