| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Când porți aparat dentar, după cât timp trebuie sa te speli pe dinți, imediat sau după 30 de min?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suna l pe medic si intreaba l el stie exact.

| Frank51 a răspuns:

Indiferent ca ai sau nu aparat dentar, este recomandat sa te speli pe dinti dupa cel putin 30 de minute dupa ce ai mancat. Fix dupa ce ai mancat smaltul este partial demineralizat, iar spalatul pe dinti chiar atunci face rau, acele 30 de minute de pauza ajuta ca gura sa ajunga la un ph neutru.

| Ingrid55871po a răspuns:

Imediat.