Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Hey,

Ce picaturi / spray nazal folositi de obicei si are si ceva rezultate? Eu am inceput cu Bixtonim, apoi Nasonex... si in cele din urma Vibrocil. Dar se pare ca cu toate astea organismul si-a creat "imunitate" si nu mai reactioneaza aproape deloc la nici una din cele 3 variante mentionate anterior.
Vibrocil mai are efect, dar foarte putin... in rest, Nasonex si Bixtonim iau degeaba ca nu isi face nici un efect. Aveti alte idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

incearca bebicina apa de mare cu propolis

| DNSK a răspuns:

Picaturile nazale creeaza dependenta.Si e firesc sa nu-si mai faca efectul daca tu le folosesti frecvent. Renunta la ele, nu inteleg de ai avea nevoie zilnic.

| karsivan a răspuns:

Folositi apa de mare gasiti in farmacii si mergeti la un consult ORL pentru ca aveti o problema ceva in genul deviatie de sep sau altceva, utilizarea acelor picaturi dau dependenta sau nu i-si mai fac efectul., cu ele a-ti tratat efectul si nu cauza, mergeti la medic, rezolvati problema si nu o sa mai aveti nevoie permaneta de picaturi.

| DeDe11 a răspuns:

Da stiu unul care e cel mai bun si eu il folosescwinking se numeste Olynth exista pentru copii si pentru adulti si contine Xilometazolina
intreaba la farmaciewinking

| ilovemynikon a răspuns:

Olynth e cel mai bun.

| minflo80 a răspuns:

Poti incerca ceva pe baza de apa de mare hipertona, fara efecte secundare. poti citi mai multe aici:
http://www.vitaplus.ro/produse/Raceala_si_Gripa/907/Physiomer_Hipertonic