| Geanin a întrebat:

Hey!
Deci ma doare in partea dreapta sub burta...
Cred ca e apendicita...
Ma doare mai ales cand fac efort sau cand imi misc burta sau bazinul si parca se coboara asa, o amorteala pe piciorul drept. Am stat pe celalat el putin si mi-a amortit rau...
Greata nu am avut si nici nu mi-am pierdut apetitul, dar ieri ma intapa rau acolo si acum parca simt ca e un bolovan acolo si se lasa greu in jos rolling on the floor))

E apendicita sau nu?
Sa mai astept pana dimineata sau sa ma duc acu la ora asta avand in vedere ca e 19...

Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la medic! Poti muri din cauza asta. Eu asa am patit si trag ponoase de 6 ani.

| J0B0MAT a răspuns:

Si eu am patit asa si nu a fost apendicita.Acum nu stiu cum e la tine.....Ai putea sa mergi maine la doctor daca nu te doare foarte tare.

| DamianTPU a răspuns:

Sa te duci la doctor cat mai curand
Daca ar fi apendicita, desi cred si eu asta, operatia ar fi mult mai usoara daca te-ai duce la doctor cat mai curand.
Ar fi si mai putin dureroasa.
Sunt majoritatea simptomelor.
incearca sa ridici piciorul drept. Te doare?

| Geanin explică (pentru DamianTPU):

Nu ma doare.
Numai ca mi-am strans piciorul drept cu degetele si cu mana si am vazut ca parca pulseaza acolo spre apendic...(asta am gasit-o pe net si asa e si la mine)
Deci nu stiu ce sa fac...
Pe mine m-au apucat durerile de ieri si am intelesc ca pe altii au avut dureri si s-au operat si peste 2 saptamani

| Geanin explică (pentru DamianTPU):

Si ma simt de parca as fi balonat numai in zona aia