| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Luna trecuta am luat "Pastinor" pe data de 12 decembrie.ei bine mi-a venit mai devreme cu o saptamana menstruatia. apoi dupa 10-11 zile am avut alta sangerare, de aprozimativ 3-4 zile.dar nu era ca cea normala (culoarea inchisa..maro si nu era abundenta) Ideea este ca trebuia sa imi vina menstruatia cam pe 18 ianuaria, cel mult..si inca nu mi-a venit,simptomele cum ca ar trebui sa imi vina, le am..sani tensionati si dureri de burta.dar totusi..nici un semn (sa o ia naiba). aveti idee daca acea sangerare ar putea fi luata ca o menstruatie normala si mai trebuie sa mai astept? Va rog, seriozitate in raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna ce stai să pui intrebări pe TPU merge ai tu frumusel la medicul de familie si intrebai, si aflai si care e problema, aici vezi că nu primesti răspunsuri, de unde esti?

| Adequo a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Prefer sa nu dau informatii legate de mine, sincere scuze!

| JiMin a răspuns:

Da. Acea sangerare este o menstruatie normala... Poate ai fost putin racita, dar stai linistita.

Totul este normal.