| kmelutza a întrebat:

Menstruatia trebuia sa imi vina saptamana trecuta, dar nu mi-a venit.De atunci am dureri de sani si azi m-a durut burtica.cu toate ca am aceste simptome inca nu sunt pe stop.Eu acum sunt racita. poate fi si asta o cauza? Am facut-o doar protejat iar prezervativul nu s-a spart. aAm motive de ingrijorare cu toate ca am simptomele de menstruatie? Astept raspuns.Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Un test de sarcină și vezi rezultatul.
Posibil o răceală ori o dereglare hormonală.
Dacă menstra întârzie mai mult de 5-7 zile, o sarcină intră în discuție (prezervativul să fi fost intact!).
Consultă și un medic ginecolog.
Sănătate.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Săptămâna trecută... e luni. Mai aşteaptă puţin. Probabil e din cauza răcelii. Să te faci bine! Multă sănătate!

| dy a răspuns:

Conteaza foarte mult la ce moment a fost pus prezervativul! Exista o secretie la barbati care se elibereaza inaintea ejacularii propriu-zise, si contine spermatozoizi in cantitate mai mica. Dar, s-ar putea sa fie o mica dereglare hormonala. Ia un terst simplu de sarcina de la farmacie si fa-l. In felul asta ai sa stai linistita. Altfel, nu e imposibil sa-ti intarzie si de stressul sarcinii la care te gandesti...probabil fara a fii nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa te sperii dar incearca un test de sarina