| Anamaria28491 a întrebat:

Hey TPU! Acum aproximativ 20 minute am avut ceva intepaturi in zona inimii asa putin mai jos cu 1 cm.Nu stiu chiar cat a durat deoarece intepatura o simteam numai cand respiram adanc iar asa ca am evitat acest lucru pana mi-am facut curaj si am incercat sa respir si am vazut ca nu mai simteam nimic.Tin sa mentionez, mai avusem problemele astea de mai mult timp deci nu este ceva nou.Dar este foarte enervant cand se intampla mai ales ca este extrem de dureroasa intepatura adica este ca si un fel de intepatura adanca asa, in fine e foarte naspa.Sunt curioasa de la ce mi se intampla asta.Tin sa mentionez ca am 13 ani si am ceva probleme la inima din nastere dar nu e grava problema oricum.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am avut ceva intepaturi in zona inimi " - trecând peste faptul că se scrie "inimii", dar știm că te-ai grăbit - sună la 112, pare ceva extrem de grav

| LittlePoppy a răspuns:

Mai jos cu vreun centimentru. Parca nu ar fi inima.
Totusi e bine sa faci un control la interne. Asta include si inima dar si organele din zona.

| Davidutz777 a răspuns:

Cred că a ar putea să fie de la stres... Ai și palpitații?
Și eu sunt la fel. la mine se întâmplă numai noaptea înainte să dorm.
In fine. nu ar trebui sa te îngrijoreze daca acestea nu sunt însoțite cu dificultate de respiratie. in schimb daca te doare in piept iar durerea nu se modifică la mișcare. ar trebui sa te îngrijorezi. încearcă să fii calma mai tot timpul, nu te enerva repede., fara stres și un stil de viață sănătos, un somn de calitate. care. din câte vad la ce ora ai pus întrebarea? lasă de dorit. sper că ți am fost de ajutor, Noapte Buna!